1
Obsah nákupního košíku

Nakupte ještě za 1 799 Kč a budete mít dopravu zdarma

Co jsou adjustační ponožky®

Adjustační ponožky® se řadí mezi zdravotní pomůcky určené ke srovnání prstů vůči chodidlu a k prevenci bolesti nohou. Je však důležité hned v první řadě poukázat na to, že se nejedná o náhradu za přímou lékařskou léčbu a případné velké deformace prstů rozhodně řešte se svým lékařem.

Pro koho jsou vhodné adjustační ponožky®

Adjustační ponožky® svou speciální stavbou pomáhají lidem s komplikacemi a obtížemi nohou. Ulevují lidem, kteří tráví celý den ve stoje, nosí podpatky či nepříliš vhodnou obuv. Stejně tak jsou vhodné i pro sportovce a pro ty, kteří chtějí předcházet nepříjemnostem jako jsou otoky a bolesti nohou.

Zejména jsou adjustační ponožky® doporučovány jako pomůcka pro lidi trpící vbočeným palcem, kladívkovými prsty, křivými a stísněnými prsty, křečemi v prstech, bolestivostí nohou, otoky, kuřími oky a dalšími obtížemi nohou.

Jak fungují adjustační ponožky®

Speciální adjustační ponožky® jsou specifické svými meziprstními oddělovači. Tyto oddělovače vytváří nenásilný tlak na prsty a postupně je vrací na správnou pozici vůči chodidlu.

Jejich další předností je uvolňování stresu a napětí, zlepšování krevního oběhu a snižují tření mezi prsty. Současně přináší pocit větší energie v nohou a prstech, které jsou stále ohebné a méně bolestivé.

Rozhodně se vyplatí zkusit nosit adjustační ponožky® jako preventivní opatření. I malé změny ve vašem životním stylu se postupně sčítají a budete se celkově cítit lépe, neboť správné postavení nohy má vliv na vaše tělo.

Jak si zvyknout a správně nosit adjustační ponožky®

Pro mnoho lidí jsou meziprstní oddělovače zpočátku velice zvláštní. Proto se vyplatí si na adjustační ponožky® postupně zvykat. Nejdůležitějším pravidlem je, že tyto ponožky® nejsou určeny pro chůzi a už vůbec ne do bot. Jejich účinek je největší při sezení, ležení nebo ve spánku. Adjustační ponožky® pracují totiž nejlépe, pokud není noha zatěžována a vaše prsty se tak mohou v klidu léčit a srovnávat.

Po koupi adjustačních ponožek® několik prvních dní mějte oddělovače pouze mezi špičkami prstů. Nesnažte se nijak přemáhat, může vám stačit i pár desítek minut. Po několika dnech můžete nosit oddělovače do půlky délky prstů. Postupně si jejich nošení přizpůsobujte, a mějte nasazené adjustační ponožky® třeba jen hodinu a časem tento interval prodlužujte.

Až pocítíte, že vám nebude dělat problém mít oddělovače plně nasazené, můžete ponožky nosit klidně celý den (samozřejmě pokud jen ležíte nebo sedíte) nebo na spaní.

Pokud chcete vyzkoušet tyto ponožky, připravili jsme pro vás návod, jak si vybrat správnou velikost.

Co jsou adjustační ponožky®

Poslední příspěvky
04.10.2021 08:46
04.10.2021 08:43
23.07.2021 08:15
Tagy