1
Obsah nákupního košíku

Nakupte ještě za 1 799 Kč a budete mít dopravu zdarma

Jak správně vybrat těhotenské oblečení

Řada žen považuje těhotenství za jedno z nejkrásnějších období svého života. Bez diskuse se jedná o náročné měsíce, během kterých je nutné, aby se žena cítila co možná nejlépe. A právě k pocitu pohody ji může dopomoci vhodné oblečení.

Nicméně vybírání vhodného oblečení může být pro někoho i zbytečně stresující a nastávající maminky se mnohdy obávají nákupu přes internet. Nejsou si jisté, jestli jim oblečení padne, a jakou mají zvolit velikost. A právě na tyto a další dotazy jsme připravili odpovědi.

Obecné vlastnosti moderního těhotenského oblečení

Doba, kdy si těhotné ženy prostě kupovaly větší čísla oblečení je pryč. Moderní materiály jsou elastické a při správně zvolené velikosti s vámi budou během těhotenství i po něm. Jejich příjemná pružnost se dokonale přizpůsobí rostoucímu bříšku.

Vyberte si proto velikost oblečení, kterou jakou si kupujete běžně, ale s tím rozdílem, že kupované oblečení má přízvisko těhotenské. Zmíněné oblečení se totiž liší díky specifickému střihu a použitému materiálu.

Hlavním faktorem pro nákup oblečení pro nastávající maminky by měla být pohodlnost a příjemný materiál. Do těhotenského oblečení patří kalhoty, košile, šaty, noční košile, kojicí šaty, podprsenky i spodní prádlo.

Jak vybrat těhotenské spodní prádlo

Těhotenské spodní prádlo musí být co nejpohodlnější. Kalhotky můžete mít klasické pod bříškem nebo i přes něj se zvýšeným pasem. Kalhotky se zvýšeným pasem jsou oblíbené, protože příjemně obepínají bříško.

Co se týče podprsenek, tak při jejich nákupu vycházejte z aktuální velikosti vašich košíčků. Skvělou vychytávkou jsou kojicí podprsenky, které vám umožní snadno a pohodlně kojit kdekoli to bude potřeba. Na trhu dnes existuje celá řada typů podprsenek, takže můžete vybírat z různorodých tvarů, barev i materiálů. Materiál je obzvláště důležitý, aby se v něm cítila dobře již tak citlivá prsa.

Na co si dát pozor při výběru těhotenských kalhot

Asi nejzajímavějším kusem šatníku pro nastávající maminky jsou těhotenské kalhoty, legíny a džíny. Jejich střih je specifický níže položeným pasem, proto netlačí do rostoucího bříška. Můžete si zvolit mezi kalhotami, které bříško kryjí, nebo jsou pod ním. V letních měsících se spíše hodí nižší kalhoty v kombinaci s volnou halenkou nebo šaty. V zimě vás více zahřejí kalhoty přes bříško.

Správné těhotenské noční košile a pyžama

Těhotenské noční košile a pyžama jsou samy o sobě velmi pohodlné. Nejdůležitější je zvolit správnou velikost. Stejně jako u kalhot, pokud by vás šaty nebo pyžamo jen trochu tlačily, rozhodně volte o číslo větší. Hlavní výhodou těhotenského nočního oblečení je samozřejmě jeho speciální střih. Některé kousky mají také vychytávky pro snadné kojení, abyste si nemusely v noci komplikovaně vyhrnovat klasické pyžamo nebo košili. Jednoduše použijete připravený otvor pro prs.

I v naší nabídce najdete speciální oblečení pro nastávající maminky, díky kterému se budou cítit v pohodlí.

Jak správně vybrat těhotenské oblečení

Poslední příspěvky
04.10.2021 08:46
04.10.2021 08:43
23.07.2021 08:15
Tagy