1
Obsah nákupního košíku

Nakupte ještě za 1 799 Kč a budete mít dopravu zdarma

Není bambus jako bambus

Bambusové ponožky v posledních letech zažívají boom. Jedná se totiž o velmi kvalitní materiál a ponožky z něj mají přirozené antibakteriální vlastnosti a antialergické účinky. Ale stejně jako u každého zboží, i u bambusových ponožek narazíte na různou kvalitu. 

Levnější rozhodně neznamená lepší

Ponožky mají velmi specifickou funkci, a proto musí vydržet drsnější zacházení. Pokud zvolíte ponožky z materiálu, který k jejich výrobě není vhodný, můžete se setkat s různými komplikacemi. Mezi nimi například přílišný odér nohou, puchýře nebo dokonce plísně. Každý člověk má poněkud jinou kůži a měl by tomu přizpůsobit i výběr svého oblečení.

Je pravdou, že mnoho lidí při výběru oblečení porovnává cenu. Samozřejmě je možné zakoupit balíček levných ponožek využívajících bambusové vlákno. Na první pohled se takový nákup může zdát výhodný, ale pokud vám jde o skutečné vlastnosti bambusu, tak vás tyto ponožky nepotěší.

V takových případech je totiž třeba počítat s tím, že použitý materiál odpovídá své ceně. Takové ponožky poznáte většinou tak, že za 10 párů zaplatíte přibližně 250 Kč. Materiálu použitém při výrobě těchto ponožek (1 pár za 25 Kč), nemohou výrobci samozřejmě věnovat tolik času a prostoru ve vývoji, jaký věnují různým kombinovaným textiliím. Mezi nimi jsou například ty se silexem nebo merino vlnou.

Chyby materiálu a nízká životnost

Levný materiál přináší řadu nevýhod. Mezi nimi například nepevnosti, a tedy snadné tvoření defektů jako jsou díry na patě či palci. V některých případech mohou dokonce začít dřít, případně přivodit plíseň nohou. Bohužel tyto levné a nekvalitní ponožky z bambusových vláken podkopávají celkový obraz bambusových výrobků a vzbuzují nedůvěru spotřebitelů.

Pro výrobce je mnohdy výhodnější vyrobit produkt, který se snadno opotřebí a zákazníci si pak musí koupit nové páry. Opět po 10 kusech. A nejedná se jen o bambusové ponožky, ale třeba i o bavlněné zboží.

U nás na e-shopu Ponožky Tlapka jsme se rozhodli jít cestou kvality

Kvalita, která se vyplatí

Pokud chcete svému zdraví prospět, rozhodně se nespokojte s levným zbožím. U kvalitních ponožek s vyváženým množstvím bambusové viskózy a umělých vláken máte jistotu, že budou dlouhodobě plnit svou funkci a skutečně vydrží. Bambusové ponožky výborně absorbují a odvádějí vlhkost. Jsou velmi jemné na omak a vynikají vysokým leskem.

Chcete-li maximální pohodlí, je vhodné nošené ponožky přizpůsobit venku panujícím teplotám. Vaše nohy při letním sportování ocení spíše odlehčené varianty. Bambusové ponožky navíc dokáží mírně regulovat teplotu a v teplém počasí mívají chladivý efekt.

V zimě můžete zvolit variantu silněji pletených bambusových ponožek, které vás udrží v teple i pod bodem mrazu. Dětem můžete zase vybrat speciální dětské bambusové ponožky pro běžné nošení, aby měly co největší pohodlí.

Pokud hledáte skutečně kvalitní bambusové ponožky, u nás je najdete. Můžete si vybrat z široké nabídky variant a barevných kombinací. Všechny naše ponožky pochází od prověřených výrobců, a vy tak máte jistotu, že si zakoupíte ponožky té nejvyšší jakosti.

 

Není bambus jako bambus

Poslední příspěvky
04.10.2021 08:46
04.10.2021 08:43
23.07.2021 08:15
Tagy