774245279
tlapka@ponozky-tlapka.cz
Obsah nákupního košíku

Nakupte ještě za 1 799 Kč a budete mít dopravu zdarma

Přednosti zdravotních ponožek

Zvažujete nákup zdravotních ponožek, ale nejste si jisti jejich přednostmi a vlastnostmi? Připravili jsme pro vás přehled informací, které vám v rozhodování pomohou.

Všeobecně o zdravotních ponožkách

Péče o vlastní zdraví se většinou točí kolem stravy a pohybu. A přitom i zdánlivě jednoduché věci mohou přispět k vašemu lepšímu a pohodlnějšímu životu. Skvělým příkladem jsou právě zdravotní ponožky. Pojem zdravotní ponožka je souhrnným označením pro celou skupinu ponožek. V ní najdeme speciální ponožky pro diabetiky, osoby s problémem otékajících nohou, alergiky, lidi s atopickým ekzémem a také ponožky pro zabránění nadměrnému pocení a zápachu.

Hlavním aspektem zdravotních ponožek je přizpůsobení výroby k řešení specifického problému uživatele. Ponožka vhodná pro diabetiky tedy nebude vhodná jako odpověď proti nadměrnému pocení a naopak.

Pro koho jsou zdravotní ponožky vhodné

Zdravotní ponožky jsou samozřejmě nejvíce vhodné pro lidi, které trápí problémy dolních končetin. Mezi nejběžnější zdravotní ponožky se řadí ty, které mají velmi volný nebo téměř žádný lem, a tedy neškrtí nohu. Takovéto ponožky jsou velmi vhodné pro diabetiky a ty, kterým snadno otékají nohy. Lem zdravotních ponožek pro diabetiky je minimálně dvojnásobně delší než u běžných ponožek, je specificky pletený nebo jsou přímo bez lemu. Můžete vyzkoušet například extrémně roztažné ponožky Lonka Oregan pro největší možné pohodlí.

Do zdravotních ponožek se řadí i kompresní ponožky. Jsou vhodné zejména pro sportovce (a nejen pro ně). Jejich specifikem je, že stimulují oběh dolních končetin a pomáhají tak tělu se vypořádat s kyselinou mléčnou a následnou regenerací nohou. Dobře drží kotník a umí zamezit otlakům. Jsou také vhodné coby podpora lymfatického systému. Samozřejmě existují sportovní ponožky s volným lemem.

V naší nabídce najdete také zdravotní ponožky vhodné specificky pro alergiky. Jedná se o výrobky ze 100% bavlny nebo 100% bambusové viskózy.

Proti nadměrnému pocení pomáhají jak kvalitní bambusové ponožky, tak ponožky s příměsí stříbra ve vláknech.

Výhody zdravotních ponožek

Možná se vám bude zdát, že nošení něčeho tak malého, jako jsou ponožky nemůže příliš ovlivnit váš stav. Ale opak je pravdou. Jednotlivé části správného životního stylu, včetně správného oblečení, dokáží přinést větší úlevu, než byste čekali. Přesvědčte se sami. Navíc se zdravotní ponožky nachází v provedení v hřejivé zimní variantě a vy tak můžete mít modely pro celý rok.

Přednosti zdravotních ponožek

Poslední příspěvky
23.07.2021 08:15
Tagy