1
Obsah nákupního košíku

Nakupte ještě za 1 799 Kč a budete mít dopravu zdarma

Termo ponožky nemusí znamenat teplé

U prodejců ponožek a spodního prádla se často můžeme setkat s produkty, které jsou označeny jako „termo”, případně thermo z anglického jazyka. Mnoho nakupujících předpokládá, že se jedná o teplé prádlo, ale bohužel nemají pravdu a jedná se o vcelku rozšířený omyl, kterého se dopouštějí nejen zákazníci, ale i prodejci.

Termo produkty totiž pracují s teplem lidského těla a jsou v první řadě termoregulační. Obzvláště u začínajících prodejců je proto potřeba dbát na názvy kategorií a nezaměňovat teplé oblečení za termoprádlo.

Je termoprádlo funkční prádlo?

Hlavní funkcí termoregulačního prádla je udržovat lidské tělo v přijatelné teplotě. To znamená v zimě v teple a v létě naopak v chladu. S tím souvisí další klam. Konkrétně, že termoprádlo je odnoží funkčního prádla. Není tomu tak. Jedná se o jednu a tu samou kategorii oblečení.

Není to sice úplně správně, ale můžeme se setkat i s přehnaným výrazem funkční termoprádlo. Pokud je ovšem výraz použit správně, tak pouze zdůrazňuje, že je oblečení skutečně funkční. V opačném případě může prodejce mít na mysli, že se jedná o funkční zateplené oblečení.

Co vůbec znamená funkční (termo) prádlo?

Jak jsme zmínili, funkční a termo je jeden a ten stejný pojem. Termoprádlo snadno odvádí pot z pokožky, který tak nestudí na těle, rychle schne, udržuje tělo v létě chladnější, v zimě zahřívá, nežehlí se, nemačká, odolává bakteriím a nebrzdí vás v pohybu. Termoprádlo využívá kombinace umělých a přírodních vláken, které jsou v různých gramážích, podle typu sportu a ročního období, kdy jej budete používat.

U nás jsou hřejivé ponožky prostě a jednoduše teplé

Abychom zákazníky nemátli, využíváme výraz termo přesně v jeho smyslu. Jedná se o funkční ponožky, které ochrání vaše nohy a dlouho vydrží. Dopřejte svým nohám péči, kterou si zaslouží.

A pokud hledáte ponožky, které vás skutečně zahřejí, pak hledejte takové, které mají v názvu výraz „teplé”, nebo „hřejivé”.

Termo ponožky nemusí znamenat teplé

Poslední příspěvky
04.10.2021 08:46
04.10.2021 08:43
23.07.2021 08:15
Tagy